Laserator OEM Lazer Markalama MotorlarıLaserator OEM Lazer Motorları

    OEM Lazer Markalama Motorları SERMATEK mühendisleri tarafından dizayn edilmiş, en güncel lazer teknolojilerini içeren ortalama bakım istemeden, günde 8 saatlik çalışma süresiiel 30 ila 40 sene arası çalışma ömrüne sahip, 4U, 5U ve 6U kabin içerisinde konfigüre edilen 19" lik raf tipi lazerlerdir. Ön paneli dökme alüminyumdan imal edilen fiber lazerlerimizin kontrol paneli PAKO şalter, Lazer Anahtarı, Emisyon Butonu, FLIP/FLOP Buton Takımından ve LED göstergelerden oluşmaktadır. Ön panelde 2 adet 120 lik özel imal ettirilmiş, çift japon rulmanlı fana, fan menfezine ve filtresine sahiptir. Arka yüzde yine aynı özelliklere sahip bir itiş fanı olan bu 19" lik raf tipi lazerlerimiz ISO standartlarına uygun olarak imal edilen CE teknik dosyasına ve ANSI standartlarına sahip yüksek kalitede lazer ürünleridir. 2 harici eksen sürme kabiliyetine sahip, standartlarında bulunan voltaj çıkışı, 2 eksen çıkışı, I/O çıkışları ile her tür otomasyon içerisinde kolaylıkla kullanılabilen lazerlerimiz 3 farklı teknoloji ile İzmir de bulunan merkez yerleşkemizde imal edilmektedir.

        Markalama ve oyma serimizi oluşturan 120W a kadarki güçlerde kullanılan Laserator yazılımımız hem 2D hemde 3D markalama ve oyma süreçlerini desteklemektedir. Türkçe, Almanca, İngilizce dillerinde kullanılabilen profesyonel yazılımımız müşterilerimiz tarafından dilenirse başka dillerede çevrilip kullanılabilmektedir.
1-Laserator Fiber Lazer Markalama, Lazer Oyma ve Lazer Kesim Motorları

"Yüksek Enerji, Yüksek Verimlilik, Yüksek İstikrar, Düşük Enerji Tüketimi, Uzun Ömür"

    Laserator fiber lazer markalama motorlarımızda Q-Anahtarlı ve MOPA teknolojilerini kullanmaktayız. Ortalama 1064 nm dalga boyuna sahip fiber lazer markalama motorlarımız şeffaf, naylon ve ahşap ürünler hariç tüm endüstriyel alanlarda üretilen ürünlerin % 96'sından fazlasında kullanılmaktadır. Fiber lazer endüstrisindeki en son yenilikleri benimseyen SERMATEK, 20W, 30W, 50W, 60W, 70W, 90W, 100W, 120W, 150W ve 200W güçlerinde hava soğutmalı fiber lazer motorları üretmektedir. Genel olarak fiber lazerler, yüksek enerji verimliliği, düşük arıza oranı, uzun ömür, düşük bakım gereksinimleri nedeniyle son 10 yılda özellikle tercih edilmektedir.

        Laserator fiber lazer markalama motorlarımızda darbe frekanslarını geniş bir frekans aralığında darbe genişlikleri beraberinde ayarlayabilmemizi sağlayan MOPA lazer teknolojisini veya yüksek darbe enerjisi veren Q-nahtarlı lazer teknolojisini kullanmaktayız.

        Bu segmentte imal ettiğimiz Laserator fiber lazer markalama motorlarımız aşağıdaki endüstriyel alanlarda kullanılım alanı bulmaktadırlar.


Laserator 20-50W Ytterbium Fiber Lazer Markalama Motorları

- Metal yüzey boya, kaplama soyma
- Alüminyum siyah markalama
- Yarı iletken ve elektronik endüstrisi uygulamaları
- Geniş alan gravür/oyma/markalama 
- Plastik veya diğer hassas malzemeler üzerinde markalama
- Paslanmaz çelik siyah markalama
- Silikon tuş takımı markalama
- Derin metal oyma
- Metal yüzey işleme
- Beyaz markalama


Laserator 60-70W 
Ytterbium Fiber Lazer Motorları

- İnce metal kesme ve delme
- Seramik gofret işleme
- Kalıp çeliği derin gravür işleme
- Geniş alana markalama ve gravür işleme


Laserator 100-120W 
Ytterbium Fiber Lazer Motorları
- Pil sacı kesme
- Farklı Metalleri kaynatma
- Kalıp çeliği derin gravür işleme
- Geniş alan markalama ve gravür işleme


Laserator 150-200W 
Ytterbium Fiber Laser Motorları

- Sac metal kesme ve kaynatma

- Kazıma, delme

- Lazer ps tabakası kaldırma

- Yüzey işleme

- Metal yüzey işleme, boya ve kaplama soyma

- Yarı iletken ve elektronik sanayi uygulamaları


2-Seramik Çekirdekli Laserator CO2 Lazer Markalama, Lazer Oyma ve Lazer Kesim Motorları

"Yüksek Ömür, Yüksek Güvenilirlik ve Yüksek Güç İstikrarı"

    Bugün piyasada sunulan çoğu CO2 lazerler, 1970'lerde Amerika da birkaç farklı havacılık şirketinde geliştirilen Ar-Ge yçalışmalarına dayanmaktadır. Bu geleneksel yaklaşım, lazer gazı zarfı içindeki lazer ve optik bileşenleri (lazer tüpü) içerecek şekilde alüminyum gövdelerin ekstrüzyonunu veya işlenmesini içerir. Bu tasarımlar, AR-GE çalışmaları için çok uygundur, ancak güvenilir ve uzun ömürlü lazerler için ideal değildir. Seramik CO2 lazer tüpünün  karşılaştırılmalı olarak önemli bir avantajı vardır.    

        Metal tüp lazerleri ile ilgili önde gelen güvenilirlik meselesi, metalin gaz karışımı ile son derece reaktif olmasıdır. Zamanla, iç bileşenler yıprandığında, birbirlerinin yüzeylerini 'ovalayarak', taze alüminyum açığa çıkar. Lazerin gazındaki serbest oksijen, orijinal gaz karışımının bileşimini değiştiren bu ham metalle (oksidasyon) reaksiyona girer. Ek olarak, bu tasarımların birçoğu, hava ve nemin lazer tüpüne girmesine ve tüm önemli gaz karışımını daha da tehlikeye sokmasına izin veren O-ring contaları kullanır. Bu sorunların hepsi Seramik CO2 lazer tüpleri ile ortadan kaldırılmaktadır.

         Seramik CO2 lazer tüp teknolojisi, tüm reaktif bileşenleri lazer tüpünün dışına taşıyarak, sadece saf temiz Alümina (Al2O3) seramiği reaktif gazlarla temas halinde bırakarak bu sorunları çözmektedir. Kimyasal yapısı nedeniyle Alümina, gazla reaksiyona girmez. Alümina, temizlik işleminin bir parçası olarak çok yüksek sıcaklıklarda da pişirilebilir. Bu ayrıca, lazer tüpü imalatından, gazla reaksiyona girecek lazer tüpünün içinde kalan organik kirletici maddelerin bulunmadığını garanti eder.

         Seramik CO2 lazer tüpü ayrıca rezonatör optiklerini tutan optik omurgasıdır. Alüminanın TGK'sı (termal genleşme katsayısı) alüminyumun TGK'sının 1/3'ü kadardır. Lazer tüpü termal varyasyonlarının lazer stabilitesi üzerinde doğrudan bir etkisi olduğundan, Laserator'un Seramik CO2 lazer tüplü yapısı, metal bazlı CO2 lazerlerle karşılaştırıldığında önemli ölçüde daha iyi stabilite performansına sahiptir. Seramik CO2 lazer tüpleri ayrıca, nispeten yüksek basınçlı gaz karışımlarının kullanılmasını sağlar. Seramik CO2 lazer tüpleri, yüksek basınçlı gaz karışımlarına izin verir ve daha hızlı güç ve düşme hızının yanı sıra daha iyi güç stabilitesi sağlar.

    Laserator CO2 lazerlerimiz, segmentinde en uzun ömre (>70,000 saat ortalama bakım istemeden çalışma kapasitesine) sahip seramik tüplü RF lazer teknolojisini içermektedir.


3-Laserator DPSS Yeşil Lazer Motorları

"Yüksek Enerji, Yüksek Güç, Yüksek İstikrar, Düşük Gürültü"  

    Laserator yeşil lazerlerimiz DPSS (diyot pompalı katı hal) ve diyot lazer içermektedir. Laserator yeşil lazer motorlarımız soğutma ve hassas sıcaklık kontrol sistemi ile birlikte gelir. Laserator yeşil lazerlerimizin güç kaynağı aşırı akıma ve aşırı ısınma karşı koruma fonksiyonlarına sahiptir. Yeşil lazerlerimiz, güç, kullanım kolaylığı, güvenilir performans ve uzun ömür taleplerine göre stabilize edilmiştir. Yeşil lazer teknolojilerimiz "yüksek enerji", "yüksek güç", "yüksek kararlılık", "düşük gürültü" ve "boylamasına tek mod" olacak şekilde 5 farklı lazer şeklinde konfigüre edilebilmektedir. Yeşil Lazerlerimiz "serbest çıkışlı" veya fiber kablo ile akupleli olarak (SM fiber, MM fiber, homojenizasyon fiber) müşteri istek ve taleplerine göre konfigüre edilebilir.

Yeşil Lazerlerin Kullanım Alanları

 • Holografik fotoğrafçılık / 3B Kristal Lazer İşleme
 • PIV Parçacık Hızı
 • Raman Spektrası
 • Lazer Radarı
 • Fotoelektrik muayene
 • Biyolojik Mühendislik
 • Fotodinamik Terapi
 • Lazer Haberleşme/İletişim
 • Gürültü Ölçümü
 • Ölçüm
 • Malzeme AnaliziAlt Kategoriler

Laserator 3D Galvo Tarama Kafası

Laserator 3D Galvo Tarama Kafası

3D Lazer Tarayıcı / 3D Lazer Tarama Kafası / 3D Galvo Tarayıcı / 3D Galvo Kafa   &nbs..

Laserator™ OEM Q-Anahtarlı/MOPA Fiber Lazer Motorları

Laserator™ OEM Q-Anahtarlı/MOPA Fiber Lazer Motorları

SINIF-IV GÜVENLİK YÖNETMELİĞİ STANDARTLARINA UYGUN OLARAK TASARLANAN OEM Q-ANAHTARLI VEYA MOPA FİBER..

Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)