Nokta Vuruşlu Markalama Makinaları


Bir masaüstü Dotpeenator tarafından yapılan 0.5mm yüksekliğinde nokta vuruşlu markalama uygulaması.

Nokta Vuruşlu Markalama Makineleri, ürünlerin izlenebilirliğini sağlamak için özellikle metal, plastik veya sert yüzeyli iş parçalarının kalıcı olarak işaretlenmesi için kullanılır. Firmaların Kalite Güvence Departmanları tarafından derin veya kalıcı işaretleme gereklidir. Nokta Vuruşlu veya Darbeli veya Noktalı Markalama Makineleri dört grupta ele alınmaktadır. Bunlardan ilki, entegre edilebilir nokta vuruşlu markalama makinelerini içermektedir. İkinci tip masaüstü nokta vuruşlu markalama makineleri içerir. Üçüncüsü portatif nokta vuruşlu markalama makinelerini, ve sonuncusu, seyyar nokta vuruşlu markalama makinelerini içerir.


CNC markalama makineleri olarak da adlandırılan nokta vuruşlu markalama makineleri, Otomotiv, Uzay, Savunma, Makine sektörleri tarafından çoğunlukla satış sonrası faaliyetlere çok ciddi yaklaşımlar nedeniyle tercih edilmektedir. Özellikle, entegre nokta vuruşlu markalama makineleri, otomasyon elemanları tarafından imalat veya test süreçleri sırasında iş parçalarına seri numaralar vermek için kullanılmaktadır. Masa üstü nokta vuruşlu markalama makineleri, küçük ve hafif iş parçaları için iuygundur. Masaüstü nokta vuruşlu markalama makinelerine, küçük markalama iş istasyonları oldukları için ayrıca iş parçalarının üzerine markalananan tekst formundaki herhangi bir içeriği veya 2D kare kodu okumak için OCR & VCR veya 2D kare kod yazılımları tarafından desteklenen kameralar entegre edebilir. Taşınabilir nokta vuruşlu markalama makineleri, taşınmaları zor olduğu için büyük veya ağır veya hacimli iş parçaları için uygundur. Taşınabilir nokta vuruşlu markalama makineleri sayesinde operatörler örneğin çelik binaları oluşturmak için kullanılan uzun çelik konstrüksiyon profilleri gibi parçaları yerinde işaretleyebilirler. Mobil nokta vuruşlu markalama makineleri ise, her zaman ağır dökme demir vana gövdeleri gibi fabrika zemininde dağılmış ağır ve iri iş parçalarını markalamak için en iyi seçim olmuştur. Son olarak, daha önce bahsedilmeyen bir model olan, bir kolon ve çalışma tablası kiti ile seyyar bir nokta vuruşlu markalama makinasından oluşan kombinasyon modelimiz hem masa üstü hemde seyyar çalışmak isteyenler için bir çözüm olmuştur.


Nokta vuruşlu markalama makinelerinin teknolojisi yaklaşık 30 yıl öncesine dayanmaktadır. Teknolojide eski olmasına rağmen, gereken yatırıma karşın elde edilen markalama derinliği açısından lazerden daha hızlı çalışır.


SERMATEK çatısı altında üretilen Dotpeenator Nokta Vuruşlu Markalama Makinesi serisi çok dayanıklı, çok yetenekli ve ağır hizmet tipi bir üründür. Yapısı çok hassas lineer kızaklara, alüminyum konstrüksiyona, step motorlara, hava soğutmalı mikro sürücülere, sert çift kolonlara, T yuvalarına sahip dökme demir çalışma tablasına, paslanmaz çelik toz kapaklarına ve elektrostatik boyalı saç kapaklara dayanmaktadır. Özel markalama takımları oluşabilecek tüm endüstriyel markalama ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır. Yüzeysel markalama, derin markalama, düz olmayan yüzey markalma, hızlı markalama uygulamaları için kullanılırlar. Dotpeenator dot peen markalama makinelerinin Pnömatik serisindeki tüm pin kartuş gövdeleri yüksek ömür elde etmek için alüminyum yerine çelikten imal edilmektedir. Ayrıca hava gerektirmeyen Elektrikli Dotpeenator Nokta Vuruşlu Markalama Makinelerimizden oluşan serimiz de havanın olmadığı çalışma ortamlarında tercih edilmektedir. Hem elektrikli hem de pnömatik nokta vuruşlu markalama makinelerimiz markalama uygulamalarındaki tüm endüstriyel ve kişisel ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlanmış ve imal edilmiştir. 16'dan fazla ülkede satılan binlerce ünite sayesinde dünyanın her yerinden mutlu müşteri portföyümüzü oluşturmakta ve kulaktan kulağa satışın faziletlerinden faydalanmaktayız.


Alt Kategoriler

 Dotpeenator™ SA14 Masaüstü Nokta Vuruşlu Markalama Makinası

Dotpeenator™ SA14 Masaüstü Nokta Vuruşlu Markalama Makinası

Bir çok ülkeye ihracatını yapmakta olduğumuz Dotpeenator nokta vuruşlu markalama makinaları serisind..

Dotpeenator™ CO15 Masaüstü Nokta Vuruşlu Markalama Makinası

Dotpeenator™ CO15 Masaüstü Nokta Vuruşlu Markalama Makinası

CO15 model nokta vuruşlu markalama makinamız bilgisayar ile kumanda edilen CO9 modelimizin bir büyük..

Dotpeenator™ CO9 Masaüstü Nokta Vuruşlu Markalama Makinası

Dotpeenator™ CO9 Masaüstü Nokta Vuruşlu Markalama Makinası

En çok satılan ürünümüz olan Dotpeenator CO9 Nokta Vuruşlu Markalama Makinası Windows temelli Dotpee..

Dotpeenator™ CO9E Masaüstü Elektrikli Nokta Vuruşlu Markalama Makinası

Dotpeenator™ CO9E Masaüstü Elektrikli Nokta Vuruşlu Markalama Makinası

Manyetik alan etkisi ile çalışan pin/kartuş takımı havalı markalama pin/kartuş takımı yerine kullanı..

iPhone

iPhone

iPhone is a revolutionary new mobile phone that allows you to make a call by simply tapping a name o..

iPod Classic

iPod Classic

More room to move. With 80GB or 160GB of storage and up to 40 hours of battery life, the new..

MacBook

MacBook

Intel Core 2 Duo processor Powered by an Intel Core 2 Duo processor at speeds up to 2.16GHz, t..

MacBook Air

MacBook Air

MacBook Air is ultrathin, ultraportable, and ultra unlike anything else. But you don’t lose in..

Palm Treo Pro

Palm Treo Pro

Redefine your workday with the Palm Treo Pro smartphone. Perfectly balanced, you can respond to busi..

Product 8

Product 8

Product 8..

Samsung SyncMaster 941BW

Samsung SyncMaster 941BW

Imagine the advantages of going big without slowing down. The big 19" 941BW monitor combines wi..

Sony VAIO

Sony VAIO

Unprecedented power. The next generation of processing technology has arrived. Built into the newest..

Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 12 (1 Sayfa)